Zacznijmy Jesień pozytywnie

Aura na zewnątrz coraz bardziej daje się we znaki, więc dziś trochę namówię Was na jesienną pielęgnację, jeśli jesteś ciekawa zapraszam do czytania ...

Jesień to specyficzny czas, gdzie często nie mamy na nic ochoty a coraz częściej wieczorami zasiadamy w swoim kąciku z ciepłym kocem i rozgrzewającymi napojami a i może ciastko do tego? :D - Taak też to lubię
Ale to też przede wszystkim najlepszy czas aby nie tylko dać skórze odpocząć, ale nadrobić zaległości w pielęgnacji. Nie oszukujmy się, jeśli zaniedbujemy pielęgnacje, zwłaszcza twarzy, a filtry u nas nie istnieją to po wakacjach nasza skóra aż woła o ratunek!

Dlaczego właśnie teraz?
Po okresie wakacyjnym nasza skóra może być przesuszona lub mieć ślady przebarwień czy uszkodzeń, które powstały na skutek kąpieli słonecznych jak i również tych w słonej wodzie. Na dodatek zaczynają się deszczowe dni, coraz rzadziej przebywamy na świeżym powietrzu, mróz i wiatr dotyka naszą cerę, a w domu sezon grzewczy też wpływa nie korzystnie. Przy wielu zabiegach, zwłaszcza tych złuszczających należy unikać słońca, by nasza pielęgnacja przebiegła pomyślnie a przy tym nie powodując jeszcze większych uszkodzeń.


Co więc warto zrobić?
Na początek raz jeszcze przyjrzyjmy się swojej cerze po wakacjach i zastanówmy się jak wygląda i czego potrzebuje. Musimy też mieć pewność, że dobrze analizujemy typ cery, ale tu powiem, że niezależnie od wieku i rodzaju, na pewno potrzebuje nawilżenia, bo tego potrzebuje każda jedna cera, by zachować młodość. A może jeszcze przydałoby się dokładne oczyszczenie, lub złuszczenie i odnowa?
Warto skusić się na zabiegi złuszczające takie jak: mikrodermabrazja, złuszczanie kwasami. Złuszczanie jest pierwszym krokiem do odnowy skóry, kolejnym powinno być mocne odżywienie czyli podanie bomby witamin i składników odpowiednich do naszych potrzeb. Może to być np. mezoterapia.
Kolejnym i to bardzo trafionym pomysłem będzie zaplanowanie sobie kuracji czyli szeregu odpowiednio łączonych środków i zabiegów kosmetycznych.

Zabiegi te i inne a także kuracje i pielęgnację będę opisywać w kolejnych postach. Zachęcam więc Was do obserwowania i czytania!

Niech ten czas długich jesiennych wieczorów stanie się dla Was czasem świadomej pielęgnacji.
Ja tu zdradzę, że sama mam już zaplanowaną kurację trwającą 6 miesięcy i obiecuję sobie, że będzie to czas porządnego wzięcia się za siebie! :)

Buźka :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli tu jesteś proszę pozostaw po sobie ślad - podziel się swoją opinią!
Za każdy komentarz dziękuję, bo motywuje mnie do dalszego działania


Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych. Celem ich zbierania jest zapobieganie Spamu.

Copyright © 2016 Kosmetyczna Pasja , Blogger