Oszałamiająca tendencja na krótki ale migdał - czyli jak się nie powinno kształtować paznokci.


Wszyscy mają migdał - mam i ja! Coraz większe zainteresowanie stylizacją paznokci połączmy z nieświadomością zarówno klientek jak i osób wykonujących. Brak wystarczającej wiedzy niestety rani i szpeci. Na co zwracać uwagę i czy migdał jest dla wszystkich? O tym w dalszej części.


Większość kobiet w naszym otoczeniu przywiązuje coraz większą uwagę do paznokci i coraz częściej decydują się na stylizacje. Niczego nieświadome kobiety podążają za trendami - muszą być migdałki i koniec kropka jest jedno ale - nie mogą lub nie chcą mieć dłuższych paznokci. Czy da się to pogodzić - niektórzy zrobią, ale czy wygląda to dobrze i czy nie naraża to na ewentualne zranienie? - Nie. Każdy zna powiedzenie "mały ale wariat" i tu można to porównać "krótki ale migdał" (albo szpic! :o) z tym, że tu wariactwem jest właśnie robienie tego na siłę.

Widząc obecny szał wokół, gdzie każda musi mieć paznokcie zastanawiam się czasem gdzie się podział jakiś zmysł estetyki, czy nikt nie widzi, że coś jest nie tak, a może to ja jednak jestem przewrażliwiona?? Tak czy owak przedstawiam poniżej mój punkt obserwacji łącznie z przykładami stylizacji.

Jednocześnie chciałabym zaznaczyć, że ten test jest dla każdego, chcę wytłumaczyć i przedstawić w jak najlepszy i najprostszy sposób jak odróżnić poprawnie zrobione paznokcie, nie robię tu wykładów bo od tego są kursy i szkolenia, wiec zakres poruszony jest tylko podstawowy, jeśli chcecie pogłębić wiedzę prawidłowo to polecam wybór bardzo dobrego kursu.

Zacznijmy od małego porównania:

Jakie migdałki są pożądane, estetyczne i poprawnie zbudowane?


Wykonanie Daria Deptuła
Wykonanie Daria Deptuła
Wykonanie Daria Deptuła


Jak wyglądają ekhem "migdałki" lub wręcz szpice zrobione na krótkich paznokciach, przez osoby, które nie znają prawidłowej budowy lub nie posiadają odpowiedniej wiedzy?Powyżej ekstremalne przypadki znalezione w sieci.
Poniżej zaś paznokcie, które na ogół mogą się wydawać w miarę ok i z góry nie widać błędu (tak jest w większości przypadków!). Natomiast boki są przepiłowane, budowa paznokcia jest naruszona a paznokieć narażony w ten sposób na złamania w miejscu bolesnym nawet do krwi.A teraz porównanie tych dwóch typów obrazowo graficznie czyli jak to wygląda z boku i od góry.
(wybaczcie ale to moje malunki flamastrem, celem jest zrozumienie tematu nawet przez klientki i osoby, które nie mają szkoleń w tym temacie)


 Musicie naprawdę przyznać, że widać tu różnicę, a wierzcie mi ma ona bardzo wielkie znaczenie. Czarną przerywaną linią zaznaczyłam jak idzie linia wałów bocznych paznokcia, względem której powinien być budowany paznokieć.

Wrzucam tu też zdjęcie razem z cytatem P. Anety Janeczek, które co nie co obrazuje.A więc istnieje sobie coś takiego jak punkt, czy też linia stresu... Spokojnie to nie jest takie trudne, odpowiedz sobie tylko na pytanie gdzie najczęściej łamie się paznokieć? Na to pytanie każdy zawsze dobrze odpowiada i pokazuje to miejsce.

Okej więc o co tu chodzi? 

Powinniśmy szczególną uwagę skupić na budowie paznokcia zwłaszcza w tym miejscu. Gdy mamy wiedzę, gdzie najczęściej łamie się paznokieć i jak to boli bo ile to razy poszło do krwi to dlaczego pozwalamy na dodatkowe osłabienia tego miejsca? Skazujemy siebie, bądź swoją klientkę na cierpienie i urazy - każda kobieta wie, że to nie jest przyjemne. Nie róbmy migdałków na siłę, jeśli ktoś ma krótkie paznokcie jest to naruszenie struktury paznokcia - przepiłowujemy boki, a i tak nie wygląda to dobrze.

Poniżej zdjęcie "migdałki" na siłę zrobione z krótką długością i w dodatku na szerokiej płytce (Specjalnie ucięłam podpis stylistki - nie chodzi tu o obrażanie czy publikację z wytykaniem błędów) -powiem tylko jedno: te paznokcie były zrobione przez stylistkę z doświadczeniem w salonie kosmetycznym. Na małych palcach możemy zauważyć, ze budowa paznokci idzie do góry, boki przepiłowane dla uzyskania efektu migdała, w dodatku na środkowym palcu zdobienia, które jeszcze bardziej poszerzają paznokcie. Całość porównałabym do wyglądu jaja...
Porównajcie pierwsze zdjęcia z tego postu tych prawidłowych migdałków i tego zdjęcia poniżej, odpowiedzcie na pytanie czy to wygląda dobrze i ładnie??


A teraz znów dla porównania zdjęcia krótkich (wybierałam długość podobną do powyższych) paznokci w odpowiednim dla nich kształcie czyli kwadrat, lub owal.

Wykonanie Daria Deptuła
Wykonanie Daria DeptułaWykonanie Daria Deptuła

Wiadomo, że są gusta i guściki, jedni lubią migdał a drugim bardziej podoba się kwadrat ale zawsze powinno się dopasować odpowiedni kształt do danej ręki i danych paznokci. Samej podoba mi się migdałek, smukły, piękny nadający klasy, wysmuklający dłonie ale jeśli mam krótkie paznokcie to są w kształcie kwadratu lub owalne.
 Możemy kierować się zasadą, że z z migdałka kwadrat zrobimy, ale z kwadrata migdała nigdy.

Moją opinią jest to, że choćby były najwspanialsze zdobienia i super wykonanie a kształt paznokci źle dobrany, boki przepiłowane i paznokcie, które idą w górę no niestety nie wygląda to estetycznie a wręcz lepiej wyglądałyby paznokcie naturalne bez żadnej stylizacji.

Co zrobić jeśli ktoś bardzo chce?  

Po prostu to wytłumaczyć, przedstawić, narysować tak by było to zrozumiałe. Jeśli jesteśmy wykonawcami tych paznokci ostrzeżmy o możliwej krótszej trwałości stylizacji spowodowanej złamaniami. Napiszmy oświadczenie, że wykonanie jest z odpowiedzialnością klientki a poprawki nie są uwzględniane w ramach gwarancji.

Oczywiście nadmienię jeszcze, że wiadomym jest, że paznokcie naturalne to co innego a budowa paznokci żelem czy akrylem to również co innego ale jedno tu jest wspólne: paznokieć wychodzący za opuszek musi być prosty z linią wałów bocznych.

Jestem ciekawa czy widzicie to u innych lub u siebie, czy zauważacie to w ten sposób. Czy może faktycznie są ludzie, którzy uważają, że to jest ładne?
A może faktycznie to ja jestem przewrażliwiona? Tak czy siak przerażają mnie paznokcie, które to przypominają wyglądem kurze łapki..
Podzielcie się koniecznie spostrzeżeniami na ten temat.

Buźka :)


6 komentarzy:

 1. ja niestety wciąż mam problem z odpowiednim nadaniem kształtu paznokciom, ale z każdym razem jest coraz lepiej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ćwiczenia sie opłacą ;) ważne żeby przestrzegać tych kilku zasad a przedewszystkim nie narażać na krzywdy dążąc do migdała

   Usuń
  2. Również ćwiczę, raz wychodzi lepiej, raz nieco gorzej, ale dzięki temu wiem na następny raz czego się wystrzegać ;)

   Usuń
 2. Niestety zwykle sztuczne paznokcie rozpoznaje się z kilometra. Trudno trafić na stylistkę, która ma to coś w rękach :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja robię sobie sama hybrydy na naturalnej płytce i przyznaje się, czasem robię sobie krótki migdał.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nadanie kształtu paznokciom jest trudnym zadaniem :D Trzeba dużo cierpliwości i czasu jeśli nie ma się wprawy :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Jeśli tu jesteś proszę pozostaw po sobie ślad - podziel się swoją opinią!
Za każdy komentarz dziękuję, bo motywuje mnie do dalszego działania


Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych. Celem ich zbierania jest zapobieganie Spamu.

Copyright © 2016 Kosmetyczna Pasja , Blogger