Prawda o odżywkach do paznokci-Czyli co wciskają nam szpece od marketingu firm kosmetycznych!

Posted by Eve-brush on 15:41 with 19 comments
Siedząc w branży kosmetycznej i mając styczność z wieloma kobietami często można usłyszeć pytania na temat odżywek do paznokci, czy zacząć stosować jakie są efekty i które polecam. A w sklepach wybór jest nie mały i każda ma swoje wygórowane obietnice. Jaka jest prawda na ich temat, w jaki sposób działają i czy w ogóle działają? O tym dowiesz się w tym wpisie!

Żeby zrozumieć cały proces trzeba się wgłębić w anatomię - przedmiot tak lekceważony, lub przerabiany pobieżnie. Dziewczyny, które biorą się za robienie paznokci bez kursów czy po byle jakich kursach najczęściej może jeszcze online niestety nie mają tej wiedzy. A kto ją ma i to naprawdę dobrze przyswojoną? - Nasi szpece z firm kosmetycznych i o ile owszem jest to potrzebne, bo przecież tworzą kosmetyki to niestety często wykorzystują to by oszukiwać społeczeństwo!

Zacznijmy więc od początku, czyli kilka faktów o anatomii paznokcia:

- paznokcie składają się ze 100-120 warstw.
- stylistka, podczas zabiegu powinna pracować tylko na 3-5 warstwach!
- pierwsze 25 warstw to twarde i nieprzepuszczalne warstwy.
- W macierzy i korzeniu paznokcia są komórki zwane onichoblastami - warunkują one główny wzrost płytki paznokciowej. Onichoblasty w mniejszej ilości przechodzą dalej wzdłuż płytki (są w obłączku czyli białym półksiężycu), gdy w dalszym wzroście zostają spłaszczone przechodzą do łożyska pod płytką paznokciową i tu dalej spełniają swoje funkcje czyli wzmacnianie i regeneracja paznokcia.
- Onichoblasty będące w łożysku potrafią odbudować od 3 do 5 warstw paznokcia w przeciągu ok. 3 tygodni!

Jeśli mamy zaledwie te kilka powyższych informacji to możemy to już z łatwością powiązać w temat obietnic firm oferujących odżywki do paznokci.

Co spotkamy na półkach? 
Odżywki z witaminami: A, E, z minerałami, z olejkami o matko czego te odżywki jeszcze nie mają w sobie? Rzucają nam na opakowaniu nazwy składników na które jest aktualne BUM a to diamenty w tej odżywce, no szkoda, że jeszcze nam tam złota nie dadzą.

- Przecież z anatomii już wiemy, że 25 warstw jest nieprzepuszczalnych! To co nam z tych składników? - Noo chyba, że ktoś ma tak "zorane" paznokcie, przez niedoświadczoną osobę, że praktycznie nie ma paznokcia - to wtedy coś tam może przeniknie. Ale wtedy raczej poleciłabym inne metody.

Jakie są obietnice? 
Przenikanie super substancji do paznokcia i jego odbudowa, mocne paznokcie, szybszy wzrost i masa innych.
W jakim czasie? 
Zazwyczaj jedno i to samo zdanie na każdym opakowaniu: "Efekty zauważalne po 3 tygodniach systematycznego używania"

- Och, czyżby przypadek, że właśnie w 3 tygodnie onichoblasty mają zdolność odbudować taką ilość warstw na ilu powinno się pracować??

W jaki sposób więc odżywki mogą wpłynąć na nasze paznokcie? 
Chyba każdy słyszał o kilku kultowych odżywkach firmy Eveline, po których to masowo zaczęły się wizyty u dermatologów by wyleczyć zmiany chorobowe. Jak mieliśmy ją stosować? Codziennie aplikować odżywkę, nie zmywając poprzedniej warstwy i tak przez 5-6 dni, zmyć i znów to samo codziennie nową warstwę na poprzednią. I w ten świetny sposób robiliśmy sobie pancerz na paznokciach, który faktycznie wzmacniał paznokcie - to nałóżmy sobie 6 warstw lakieru bezbarwnego - efekt ten sam a przynajmniej bez późniejszych chorób.

Nie twierdzę, że nic nie wpływa na kondycję naszych paznokci, ale możemy ją naprawdę poprawić tylko przez układ krwionośny - od wewnątrz zdrową dietą, która dostarcza nam potrzebne substancje.

Wpis jest dość szokujący, ale myślę, że też trochę pouczający, by każda z nas miała tą większą świadomość. A przez kilka tajników z anatomii można wytłumaczyć działanie wielu kosmetyków, które wciskają nam drogerie.

Takie wpisy z nawiązaniem do anatomii i procesów zachodzących, które obalają wiele rzeczy pojawi się na pewno więcej. Będzie o skórkach wokół paznokci - czyli wieczny dylemat - usuwać czy nie usuwać, w jaki sposób i jak to wpływa na dalsze odrastanie; wpływ odżywczych kąpieli paznokci - bo jeśli odżywki nie przechodzą i nie poprawiają nam tego stanu to jak robią to kąpiele w olejkach czy wcieranie innych substancji; na jakiej zasadzie od środka działa manicure japoński czy zabieg IBX oraz wiele innych.

Koniecznie zostawcie po sobie ślad, jestem ciekawa waszej opinii, i czy ten wpis zawrócił Wam trochę w głowie?

Buźka :)

Categories: ,